Doprava v Řecku

Nejběžnějším veřejným dopravním prostředkem po Řecku je autobus. Jezdí všude po celé rozloze Řecka, a to i na ostrovech, kde jiná veřejná doprava ani není. Autobusy navíc v Řecku fungují velmi spolehlivě. Turisté v Řecku také hojně využívají autopůjčoven. Pokud tedy nechcete být závislí na veřejné dopravě, půjčit si můžete auto či skútr. Půjčovnu najdete v podstatě v každém letovisku či městě.

Ubytování v Řecku

Řecko nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů přes studiové apartmány až po kempy. O tom, kolik za dovolenou zaplatíte, rozhoduje také roční období, kdy Řecko navštívíte. V období letních prázdnin (červenec, srpen) dosahují ceny za ubytování nejvyšších hodnot.

Hotely

Hotely v Řecku mají vysokou úroveň, není se třeba obávat žádných problémů. Naleznete zde velké luxusní hotelové komplexy i menší hotely rodinného typu. Většina hotelů je situována buď přímo na pláži nebo v její těsné blízkosti, často bývají vybaveny i bazénem. V hotelových pokojích je úklid zajišťován pravidelně.

Studia, apartmány, penziony, kempy

Studia a apartmány patří mezi turisty v Řecku k nejoblíbenějším. V nově postavených domech jsou na poměrně vysoké úrovni a nemusíte se tu ničeho obávat. Mají zpravidla vlastní kuchyňský kout se základním vybavením, ledničku a vařič. Úklid je zajišťován zpravidla 1-2x týdně včetně výměny povlečení a ručníků.

Kempy jsou vhodné především pro turisty, kteří do Řecka přijeli svým vlastním vozem a plánují více cestovat. Úroveň řeckých kempů je na standardní evropské úrovni, se vším co k ní patří, tedy například včetně elektrického proudu a hygienického zázemí. Volné kempování je přísně zakázáno.