Historické památky Řecka

Pokud pro vás není dovolená jen příležitostí vyrazit se opalovat k moři, ale chcete se i bavit návštěvami historických památek, pak Řecko je ta správná volba. Je to země s bohatou historií a současně s jednou z nejstarších evropských civilizací. Naleznete zde 17 památek "Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO".

Parthenón na Akropoli

Zbytky tohoto velkého paláce stojí na vršku, který se tyčí nad Athénami, jejichž byl Parthenón hlavním chrámem. Zasvěcen byl bohyni Athéně Parthenos (panenské) a postaven byl v době největšího rozmachu Athén.

Sportoviště Olympie

Olympie je město, které proslavily olympijské hry. Ty vůbec první se konaly v roce 776 př. n . l. Zakladatel těch moderních, které pokračují až do dnešní doby, byl Piére de Coubertin, který má v Olympii svůj pomník. V Olympii můžete obdivovat Diův a Héřin chrám a samozřejmě také stadion s „bránou borců“. Dodnes se tu zapaluje olympijský oheň, který pak putuje do místa dějiště her.

Delfy

Antické město na úpatí pohoří Parnas bylo ve starověku velmi důležitým místem. Přesněji bylo jedním z nejposvátnějších. Sjížděli se sem vládcové i chudí poutníci, aby jim věštkyně Pýthie předpověděla jejich budoucnost.

Meteora

Meteora jsou kláštery na vrcholcích slepencových skal v oblasti Thesálie. Jako pvní byl postaven klášter Metamorfosis v roce 1356 mnichem Athanasiem na skále ve výšce 534 metry nad mořem.