Korfu - ostrov rakouské císařovny Sissi

Korfu patří k nejkrásnějším ostrovům v celém Středomoří, je proto velmi oblíbeným místem pro dovolenou. Oproti minulosti už však není tak přeplněn turisty, takže nabízí i více klidu. Má rozlohu 592 km2 a je druhým největším z Jónských ostrovů. Pobřeží ostrova, který se nachází poblíž pobřeží Albánie, měří 217 km. Cesta letadlem na Korfu trvá z Česka dvě hodiny.

Letní sídlo Achilleion

Rakouská císařovna Sissi si tento ostrov zamilovala natolik, že si zde nechala postavit letní sídlo zvané Achilleion. Ostrov Korfu hrál i důležitou roli v řeckých mýtech, byl znám jako země Fajáků a byl poslední zastávkou Odyssea při jeho návratu na rodnou Ithaku.

Korfu je oblíbeným cílem turistů i pro své mírné klima. Středomořské podnebí se vyznačuje dlouhým a teplým létem, koupat v moři se zde můžete od dubna až do října. Korfu bývá nazýván zeleným ostrovem, a to pro své olivové sady a cypřišové háje.

Nejznámější místní letoviska se nachází na severu a východě ostrova. Na ostrově však najdete i mnoho odlehlých zátok. Jako třeba na severozápadě, kde se nachází Palaiokastrítsa, jedno z nejkrásnějších míst celého ostrova.

Hlavní město ostrova Korfu - Kerkyra

Hlavní město ostrova se jmenuje Kerkyra, řecky tak bývá nazýván celý ostrov. V současnosti zde žije sto tisíc stálých obyvatel, což je přibližně jedna třetina celého ostrova. Kerkyra leží na svazích východního pobřeží a dominuje mu nová benátská pevnost. Památky z nejstarších dob zde uchovává místní Archeologické muzeum. V letech 1386-1797 patřil Korfu bohaté Benátské republice.