Kos - ostrov lékaře Hippokrata

Ostrov Kos se nachází nedaleko tureckého pobřeží a je omýván Egejským mořem. Jeho rozloha činí necelých 290 km², pobřeží má délku 112 km. Kos je třetím největším ostrovem souostroví Dodekanesos, po sousedícím Rhodosu a Karphatu.

Kos vás okouzlí hornatou krajinou, nedotknutými vesničkami a krásnými písečnými či oblázkovými plážemi. Svou rozlohou a terénem je pak rájem pro cyklisty.

Ostrov Kos je známý především díky lékaři Hippokratovi, který se zde narodil a po jeho smrti zde obyvatelé postavili známé lázně Asklepion. Díky bohatým dějinám se může ostrov také pochlubit řadou významných archeologických pamětihodností.

Paví háj ostrova Kos

Raritou ostrova Kos, kterou skoro v žádném průvodci nenajdete, je paví háj. Nachází se v borovicovém lese u městečka Antimachia poblíž místního mezinárodního letiště. Volně zde žije populace několika desítek pávů, které můžete navštívit pouze v denních hodinách.

Hlavní město Kos

Každého turistu uchvátí hlavní město Kos, které patří k nejkrásnějším řeckým městům. Nachází se zde nejen nejvýznamnější památky z helénské doby, ale také třeba i slavný Hippokratův strom. Tato metropole ostrova byla znovu vybudovaná po ničivém zemětřesení v roce 1933. Nachází se na severovýchodním pobřeží a je zároveň největším přístavem ostrova.