Poloostrov Chalkidiki

Poloostrov Chalkidiki, který svým tvarem připomíná Poseidonův trojzubec, je tradičním místem pro dovolenou, a to i pro samotné Řeky. Pláže na Chalkidiki jsou vyhlášené, protože patří k nejčistším a nejdelším v Řecku. Dohromady mají délku 500 kilometrů.

Olympská riviéra

Olympská riviéra se může pochlubit nejen písečnými plážemi a průzračně čistým mořem, ale také impozantním pohořím Olymp. Moře a pláže zde každoročně získávají ocenění v podobě modré vlajky Evropské unie. Mezi nejznámější střediska patří Leptokaria a klidnější Nei Pori.

Ostrov Kefalonie

Kefalonie je největším ze skupiny Jónských ostrovů u západního pobřeží Řecka. Návštěvníci Kefalonie oceňují hlavně přírodní krásy tohoto ostrova. Turistický ruch se zde začal totiž rozvíjet až v posledních letech. A to i díky úspěchu knihy "Mandolína kapitána Corelliho" a stejnojmenného filmu.

Ostrov Lesbos

Lesbos, třetí největší ostrov, leží poblíž tureckého pobřeží. Má svou jedinečnou atmosféru, nepatrně odlišnou od jiných řeckých ostrovů. Místní raritou je kamenný les v jeho západní části. Lesbos je nazýván "ostrovem olivovníků a ouza" a to díky tomu, že je porostlý hustými olivovými lesy a větší konzumací tradičního alkoholického nápoje.

Ostrov Lefkada

Lefkada je jedním z Jónských ostrovů na severozápadě Řecka. Má rozlohu 300 km². Žije zde necelých 23 tisíc obyvatel, z toho 8 tisíc v hlavním městě. Lefkada se pyšní několika opravdu krásnými plážemi, které jsou roztroušeny po nádherném západním pobřeží.