Rhodos - ostrov věčného slunce

Rhodos je s rozlohou 1398 km2 čtvrtým největším ostrovem Řecka. Leží pouhých 18 kilometrů od hranic Turecka a patří k nejnavštěvovanějším řeckým ostrovům. Oblíbený je pro příjemné a hlavně stálé podnebí, krásné pláže a půvabnou přírodu. Obdivovat zde můžete památky z antiky i dob, kdy ostrov patřil řádu rytířů Johanitů.

Ostrov s vlastním mezinárodním letištěm si pro svou nádhernou přírodu vydobyl název Rhodos neboli růže, bývá také přezdíván ostrovem věčného slunce. UNESCO vyhlásilo Rhodos světovou přírodní a kulturní památkou.

Letoviska Rhodosu

Na výběr máte na Rhodosu několik zajímavých letovisek. Ať už třeba romantičtější Kolymbiu, kde vysoké skály spadají přímo do moře, či rušnější Falikari s bohatým nočním životem. Oblíbenější pro turisty je východní část ostrova, kde je moře klidnější a pobřeží zdobí písčité pláže.

Na západě a jihu fouká více vítr a jsou zde vhodnější podmínky pro vodní sporty. Jižní mys Prassonissi patří přímo k nejlepším windsurfařským lokalitám v Evropě.

Hlavní město ostrova Rhodos

Samotné město Rhodos leží na severním výběžku ostrova. Při jeho návštěvě můžete obdivovat antické, středověké i moderní památky. V antické části města si můžete prohlédnout zbytky akropole, stadionu a divadla. Projít se můžete kolem středověkých hradeb, které vystavěli Johanité. Poté zamíříte přímo do středověkého města s malebnými uličkami a palácem velmistrů řádu. V nové části města najdete obchody, restaurace i typické řecké kavárničky a taverny.