Zakynthos - věčně zelený ostrov

Zakynthos je jedním z nejkrásnějších ostrovů Jónského moře ležící hodinku plavby od Peloponésu. S délkou pobřeží necelých 124 km a rozlohou 406 km² je třetím největším ostrovem v Jónském moři. Naleznete zde množství překrásných písčitých pláží, ale také divokou krajinu v zajetí hor.

Caretta-caretta - symbol ostrova

Tento ostrov plný úrodných vinic, bohatých olivových hájů a množství různorodých kvetoucích zahrad nabízí i dvě přírodní rarity. První je obří mořská želva Kareta obecná, druhou pak je přísně chráněný Tuleň středomořský, který je zapsán do "červené knihy" ohrožených zvířat (IUCN).

Symbolem ostrova Zakynthos jsou želvy Karety obecné. Každé jaro sem připlouvají splnit svou rodičovskou povinnost. Spářit se a naklást vejce. Po dvou měsících se na plážích zátoky Laganas vylíhnou malé želvičky.

V roce 1999 byl i proto v této oblasti vyhlášen první řecký Národní mořský park.

Zakynthos - letní dovolená u moře

Ostrov Zakynthos je ideální místo pro letní dovolenou u moře, především díky bezstarostné atmosféře místního obyvatelstva a ideálnímu klimatu.

Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější letoviska patří Laganas, Alykes, Argassi, Tsilivi, Vassilikos a Kalamaki. Prvně jmenované je spíše vhodné pro mladé páry, kteří si chtějí vychutnat "anglický noční život", naopak poslední dvě jsou klidnější, vhodné pro rodiny s dětmi.